Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Spravodajstvo

Cez víkend bude zábava a jarmok

Publikované Sala Online, 08.09.2021 - 09:11

Cez víkend bude zábava a jarmok

Blížiaci sa víkend bude v Šali patriť zábave. Tradičné júnové šalianske slávnosti sa kvôli pandémii koronavírusu nekonali už druhý rok po sebe. Ich náhradu si budete môcť vychutnať už počas blížiaceho sa víkendu.
 
 
V Šali sa tento víkend hoduje. Okrem kolotočov si budete môcť vychutnať aj jarmok a kultúrny program. Prebiehať bude v rôznych častiach mesta. Podujatia sa budú riadiť aktuálne platným Covid automatom.
 
V režime OTP
 
 
Šaliansky jarmok a s ním spojený kultúrny program sa bude konať v priestoroch amfiteátra. Ochutnávka vín Terra Wag 2021 bude prebiehať na nádvorí kaštieľa.
 
Podujatia sa budú riadiť aktuálne platným Covid automatom.Vďaka tomu, že sa náš okres nachádza v zelenej fáze, mali sme na výber z dvoch alternatív. Mohli sme sa rozhodnúť medzi možnosťou, kedy by na podujatie mal povolený vstup každý, bez ohľadu na to, či je očkovaní alebo či prekonal ochorenie Covid-19. Druhou, zodpovednejšou možnosťou je, riadiť sa pravidlami OTP – kedy vstup na podujatie majú povolení očkovaní, testovaní a tí, čo ochorenie prekonali,“ vysvetľuje Dajana Hanesová z mestského úradu.
 
Ak by chcelo mesto pustiť ľudí na podujatie bez kontroly očkovania či testov,  kapacita by bola obmedzená na 1000 ľudí. Vedenie Šale sa tak rozhodlo riadiť pravidlami OTP. Pri týchto nariadeniach je možný maximálny počet osôb na podujatí až 5000 ľudí. Systém OTP  umožňuje využiť plnú kapacitu amfiteátra a nádvoria kaštieľa.
 
„Vďaka tomuto systému budeme môcť využiť celú kapacitu amfiteátra aj kaštieľa. Len na sedenie je v amfiteátri k dispozícii 1200 miest, na nádvorí kaštieľa bude nachystaných viac ako 200 miest na sedenie. Stovky návštevníkov budú môcť využiť aj miesta na státie,“ doplnila radnica.
 
Otestujú vás aj na mieste
 
 
Test si budete môcť dať spraviť aj priamo na mieste.  Na Školskej ulici bude testovací tím vykonávať antigénové testovanie za poplatok 9,90 eur. K dispozícii bude piatok i sobotu od 14.00 do 20.00 hodiny na Školskej ulici pred budovou gymnázia.
 
„Vážime si každého návštevníka a pevne veríme, že ich to neodradí od toho, aby prišli. Nik netuší, kedy sa zase opäť budeme môcť zabaviť s obmedzeniami či bez obmedzení,“ hovorí Hanesová.
 
Slovenské popové hviezdy i degustácia vín
 
 
Šaliansky jarmok a s ním spojený kultúrny program sa bude konať v priestoroch amfiteátra. Ochutnávka vín Terra Wag 2021 bude prebiehať na nádvorí kaštieľa. V medzihrádzovom priestore budú kolotoče.
 
Kultúrny program začne v piatok i sobotu v poobedňajších hodinách a potrvá do neskorej noci. Najväčšími ťahúňmi budú speváčka Lina Mayer či kapela Peter Bič Project.
 
V rámci programu sa predstavia aj deti zo šalianskych škôl či domáci umelci.
 
Na nádvorí kaštieľa bude prebiehať 6. ročník súťažnej prezentácie a výstavy vín Terra Wag. Súťaž Víno TERRA WAG má v Šali už niekoľko ročnú tradíciu. Najlepší regionálni vinári tohto roka sú známi už od augusta. Ich vína budete môcť ochutnať práve počas víkendu.
 
 

Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Radíme

Karanténa pre nezaočkovaných sa po príchode na Slovensko skrátila na desať dní

Publikované Sala Online, 19.10.2021 - 19:29Karanténa pre nezaočkovaných sa po príchode na Slovensko skrátila na desať dní

Dĺžka karantény sa po vstupe do Slovenskej republiky skrátila pri jej bezpríznakovom priebehu zo 14 na desať dní.   Karantén...

Vo Veči sa dnes očkuje. Aj bez registrácie

Publikované Sala Online, 02.10.2021 - 12:54

Počas ostatných týždňov pravidelné očkovanie v Šali už neprebieha, očkovacie centrum v budove Centra voľného času je už zatvorené.   Začiatkom se...

Finančná správa upozorňuje na podvodné emaily, žiadajú osobné údaje

Publikované Sala Online, 24.09.2021 - 10:20

Finančná správa opäť upozornila na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov a zasielajú im podvodný email.   Ponúkajú im vrátenie sumy vo výške 136...


Zobraziť všetky články →

SalaOnline pre ženy

V CVČ prebiehajú denné letné tábory pre deti

Publikované Sala Online, 10.07.2021 - 20:03V CVČ prebiehajú denné letné tábory pre deti

Denné tábory v šalianskom Centre voľného času sú každoročne obľúbené a vypredané.   Osem týždňov voľna znamená rad...

Žiaci ZŠ J. C. Hronského vytvorili mamám desiatky rozličných darčekov

Publikované Sala Online, 11.05.2021 - 19:20

Krabičky lásky, fľaše priania, špeciálne listy, srdiečka či krabičky potešili mamy žiakov zo Základn...

V Šali chystajú mobilný zber použitých kuchynských olejov

Publikované Sala Online, 30.04.2021 - 19:42

Použitý olej by sa nemal vylievať do výlevky ani vyhadzovať do bežného komunálneho odpadu. Olej...


Zobraziť všetky články →

Odporúčame

Pre vstup na Slovensko platia nové podmienky

Publikované Sala Online, 10.07.2021 - 18:14Pre vstup na Slovensko platia nové podmienky

Od piatka platia nové pravidlá pre príchod na Slovensko. Po novom závisia od toho, či je človek zaočkovaný alebo nie.   ...

V sobotu obchody zatvorené, od nedele sa rušia hodiny pre seniorov

Publikované Sala Online, 07.05.2021 - 17:16

Obchody na Slovensku budú v sobotu 8. mája zatvorené.   Ide o druhú sobotu za sebou.[nbsp...

Požiadať o dotáciu od mesta môžete do konca mája

Publikované Sala Online, 04.05.2021 - 19:21

Pôsobíte v Šali v oblasti športu či kultúry? Využite možnosť požiadať o poskytnutie d...


Zobraziť všetky články →


Anketa

Čo považujete za najväčší nedostatok predstaničného priestoru?Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Súhlasím Viac informácií

>