Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Spravodajstvo

Noví lekári a ďalšie rekonštrukcie

Publikované Sala Online, 18.02.2022 - 15:52, Top

Noví lekári a ďalšie rekonštrukcie

Sociálna poisťovňa zmení priestory. Po novom bude sídliť v budove polikliniky. Presný termín sťahovania zatiaľ známy nie je. Noviniek v budove polikliniky je ešte viac, svoje pôsobisko tu nachádzajú aj noví lekári a zdravotnícke služby.
 
Župa plánuje viaceré opravy aj nové parkovisko 
 
Budova polikliniky prechádza v ostatných rokoch výraznou rekonštrukciou. Svoje nové sídlo tu nájde v tomto roku aj šalianska pobočka Sociálnej poisťovne. Presný termín sťahovania zatiaľ známy nie je. Sídliť bude v priestoroch nad lekárňou a predajňou zdravotníckych potrieb.
 
Vstup bude bezbariérový, do pobočky sa bude možné dostať výťahom. Vnútorné priestory sú už nachystané, zrekonštruovať je ešte potrebné vonkajšiu časť.
 
Budova polikliniky patrí Nitrianskemu samosprávnemu kraju. Župa už do obnovy investovala za posledných päť rokov niekoľko  miliónov eur. Ide o najmasívnejšiu rekonštrukciu budovy za posledných 10 rokov.
 
Nitrianska župa má v pláne aj ďalšie rekonštrukcie. „Plánuje sa aj revitalizácia a oprava niektorých častí budov, kde je nanajvýš nevyhnutné opraviť nadjazd pre sanitné vozidlá a fasádu na budove komplementov. V plánoch je aj revitalizácia i sprístupnenie nových parkovacích plôch v zadnom areáli polikliniky, ktoré budú slúžiť výlučne pre potreby viac ako 60 súčasných nájomníkov najmä z radov lekárov a zdravotných sestier,“ informoval Nitriansky samosprávny kraj.
 
Vzniklo Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti
 
V priestoroch bývalých detských ambulancií vzniklo Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Šalianske centrum bude jediné takéto zariadenie v rámci Nitrianskeho kraja.

Priestory sú pripravené a 8 lekárov je na výkon Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti už zazmluvnených. Projekt je financovaný z nenávratného finančného príspevku vo výške viac ako pol milióna eur, časť nákladov dofinancoval kraj.

„V Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti, ktoré je v rámci Nitrianskeho kraja, ale aj v rámci Slovenska, jedinečným projektom, už začali poskytovať zdravotnú starostlivosť dvaja lekári, konkrétne v špecializačných odboroch chirurgia a vnútorné lekárstvo,“ informovala hovorkyňa NSK Oľga Prekopová.
 
Ďalší poskytovatelia začnú otvárať svoje ambulancie postupne. Ide o lekárov v odboroch všeobecné lekárstvo pre dospelých, , všeobecné lekárstvo pre deti a dorast, gynekológia a pôrodníctvo a v špecializačnom odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia.
 
Pomoc rodinám  s deťmi so zdravotným znevýhodnením
 
Súčasťou Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti bude aj Centrum včasnej intervencie, ktorej činnosť je zameraná na pomoc pre rodiny s deťmi od 0 do 7 rokov so zdravotným znevýhodnením. Táto služba bude fungovať v tesnej blízkosti CIZS, v bývalých priestoroch bufetu, pri podchode.
 
„Rodinám sa poskytne aj sociálne poradenstvo, ktoré sa týka napríklad aj kompenzačných pomôcok. Služba sa bude poskytovať ambulantnou formou priamo v priestoroch CIZS-u a terénnou formou v prirodzenom rodinnom prostredí dieťaťa,“ doplnila Prekopová.
 
Službu bude poskytovať Zariadenie sociálnych služieb Vinička, ktoré v Nitre funguje od roku 2018.
 
Foto: Mesto Šaľa

Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Radíme

Vonkajšie rolety alebo žalúzie? Čo vám a vašim oknám sadne viac?

Publikované Sala Online, 26.05.2022 - 10:09Vonkajšie rolety alebo žalúzie? Čo vám a vašim oknám sadne viac?

Ako zástenu na ochranu súkromia na okno si môžete vybrať medzi roletami do exteriéru a žalúziami, ktoré sa inštalujú do interiéru....

Ďalší podvod v mene pošty, za predaj nedoručených zásielok vraj pošta organizuje humanitárnu pomoc

Publikované Sala Online, 23.05.2022 - 18:48

Slovenská pošta upozorňuje na ďalší podvod, ktorý ľudí nabáda za symbolické 2 eurá kúpiť náhodne vybranú nedoručenú zásielku.   Podvodníci sa tvária, že t...

Podľa polície primitívnosť podvodníkov nemá konca

Publikované Sala Online, 18.05.2022 - 18:26

„Primitívnosť podvodníkov nemá konca. Vyzývame seniorov, aby si dávali pozor na takéto telefonáty a aby sa nedali oklamať“. Uviedla nitrianska polícia na s...


Zobraziť všetky články →

SalaOnline pre ženy

Kúpacia sezóna 2022: čo sa oplatí vedieť o kvalite vody na kúpanie a o bezpečnom kúpaní sa

Publikované Sala Online, 23.06.2022 - 20:10Kúpacia sezóna 2022: čo sa oplatí vedieť o kvalite vody na kúpanie a o bezpečnom kúpaní sa

Za kúpaciu sezónu je na Slovensku vo všeobecnosti považované obdobie od 15. júna do 15.  septembra, kedy sa očakáva najv...

Nepremeškajte zápisy do základnej umeleckej školy

Publikované Sala Online, 29.05.2022 - 20:32

Objavili ste u Vášho dieťaťa umelecké vlohy a radi by ste ich tanečné, výtvarné, hudobné č...

Konečne 6 dobrých tipov pre rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom

Publikované Sala Online, 26.05.2022 - 10:13

Poznáte to? Po už aj tak stresujúcom dni v práci plánujete rýchly výlet do supermarketu, pretože ste...


Zobraziť všetky články →

Odporúčame

Polícia upozorňuje vodičov, aby v teple nezabúdali deti a zvieratá v aute

Publikované Sala Online, 23.06.2022 - 20:32Polícia upozorňuje vodičov, aby v teple nezabúdali deti a zvieratá v aute

Ak rodičia zabudnú dieťa v rozpálenom aute, môže to mať fatálne následky. Upozornila na to primárka oddelenia anestéziológie a int...

V Trnovci nad Váhom predstavia aj knihu Eduarda Kukana

Publikované Sala Online, 13.06.2022 - 18:36

Koncom týždňa sa budú v Trnovci nad Váhom konať Dni obce. Program sa bude konať v dňoch 17...

Ako na zvukovú izoláciu bez profesionálnych materiálov?

Publikované Sala Online, 26.05.2022 - 10:11

Náš každodenný život charakterizuje hluk a rušivé zvuky. Najhoršie na tom je, že akokoľvek by sme ch...


Zobraziť všetky články →


Anketa

Čo považujete za najväčší nedostatok predstaničného priestoru?