Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Spravodajstvo

Noví lekári a ďalšie rekonštrukcie

Publikované Sala Online, 18.02.2022 - 15:52, Top

Noví lekári a ďalšie rekonštrukcie

Sociálna poisťovňa zmení priestory. Po novom bude sídliť v budove polikliniky. Presný termín sťahovania zatiaľ známy nie je. Noviniek v budove polikliniky je ešte viac, svoje pôsobisko tu nachádzajú aj noví lekári a zdravotnícke služby.
 
Župa plánuje viaceré opravy aj nové parkovisko 
 
Budova polikliniky prechádza v ostatných rokoch výraznou rekonštrukciou. Svoje nové sídlo tu nájde v tomto roku aj šalianska pobočka Sociálnej poisťovne. Presný termín sťahovania zatiaľ známy nie je. Sídliť bude v priestoroch nad lekárňou a predajňou zdravotníckych potrieb.
 
Vstup bude bezbariérový, do pobočky sa bude možné dostať výťahom. Vnútorné priestory sú už nachystané, zrekonštruovať je ešte potrebné vonkajšiu časť.
 
Budova polikliniky patrí Nitrianskemu samosprávnemu kraju. Župa už do obnovy investovala za posledných päť rokov niekoľko  miliónov eur. Ide o najmasívnejšiu rekonštrukciu budovy za posledných 10 rokov.
 
Nitrianska župa má v pláne aj ďalšie rekonštrukcie. „Plánuje sa aj revitalizácia a oprava niektorých častí budov, kde je nanajvýš nevyhnutné opraviť nadjazd pre sanitné vozidlá a fasádu na budove komplementov. V plánoch je aj revitalizácia i sprístupnenie nových parkovacích plôch v zadnom areáli polikliniky, ktoré budú slúžiť výlučne pre potreby viac ako 60 súčasných nájomníkov najmä z radov lekárov a zdravotných sestier,“ informoval Nitriansky samosprávny kraj.
 
Vzniklo Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti
 
V priestoroch bývalých detských ambulancií vzniklo Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Šalianske centrum bude jediné takéto zariadenie v rámci Nitrianskeho kraja.

Priestory sú pripravené a 8 lekárov je na výkon Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti už zazmluvnených. Projekt je financovaný z nenávratného finančného príspevku vo výške viac ako pol milióna eur, časť nákladov dofinancoval kraj.

„V Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti, ktoré je v rámci Nitrianskeho kraja, ale aj v rámci Slovenska, jedinečným projektom, už začali poskytovať zdravotnú starostlivosť dvaja lekári, konkrétne v špecializačných odboroch chirurgia a vnútorné lekárstvo,“ informovala hovorkyňa NSK Oľga Prekopová.
 
Ďalší poskytovatelia začnú otvárať svoje ambulancie postupne. Ide o lekárov v odboroch všeobecné lekárstvo pre dospelých, , všeobecné lekárstvo pre deti a dorast, gynekológia a pôrodníctvo a v špecializačnom odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia.
 
Pomoc rodinám  s deťmi so zdravotným znevýhodnením
 
Súčasťou Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti bude aj Centrum včasnej intervencie, ktorej činnosť je zameraná na pomoc pre rodiny s deťmi od 0 do 7 rokov so zdravotným znevýhodnením. Táto služba bude fungovať v tesnej blízkosti CIZS, v bývalých priestoroch bufetu, pri podchode.
 
„Rodinám sa poskytne aj sociálne poradenstvo, ktoré sa týka napríklad aj kompenzačných pomôcok. Služba sa bude poskytovať ambulantnou formou priamo v priestoroch CIZS-u a terénnou formou v prirodzenom rodinnom prostredí dieťaťa,“ doplnila Prekopová.
 
Službu bude poskytovať Zariadenie sociálnych služieb Vinička, ktoré v Nitre funguje od roku 2018.
 
Foto: Mesto Šaľa

Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Radíme

Spotrebitelia by mali byť obozretní aj počas výpredajov typu Black Friday

Publikované Sala Online, 25.11.2022 - 16:32Spotrebitelia by mali byť obozretní aj počas výpredajov typu Black Friday

Spotrebitelia by mali byť obozretní aj počas výpredajov známych pod názvom Black Friday, ako aj počas Cyber Monday, ktorý nasleduj...

Voľby 2022: Volič môže hlasovať len v obci svojho trvalého pobytu

Publikované Sala Online, 12.10.2022 - 11:15

Spojené regionálne voľby sa budú konať na Slovensku 29. októbra. Prvýkrát budú voliči vyberať v jeden deň svojich zástupcov v mestách, obciach i samosprávn...

Vonkajšie rolety alebo žalúzie? Čo vám a vašim oknám sadne viac?

Publikované Sala Online, 26.05.2022 - 10:09

Ako zástenu na ochranu súkromia na okno si môžete vybrať medzi roletami do exteriéru a žalúziami, ktoré sa inštalujú do interiéru. Najmä v prípade vonkajších ro...


Zobraziť všetky články →

SalaOnline pre ženy

Mamičky vyrobili vence, Šaľania kúpou podporia materské centrum

Publikované Sala Online, 26.11.2022 - 13:26Mamičky vyrobili vence, Šaľania kúpou podporia materské centrum

Mamičky z materského centra aj tento rok vyrábali adventné vence. Šaľania ich kúpou podporia materské centrum Mamy mamám.   N...

Prechádzame na zimný čas

Publikované Sala Online, 29.10.2022 - 15:26

Tento víkend, v noci zo soboty na nedeľu si posunieme hodinky o hodinu dozadu. Čaká nás prechod...

Ako v lete bezpečne skladovať potraviny?

Publikované Sala Online, 22.07.2022 - 17:48

Obzvlášť v letnom období, ktoré sa spája s vyššími teplotami či cestovaním, môžete významne znížiť r...


Zobraziť všetky články →

Odporúčame

Cez víkend sa opäť upratuje

Publikované Sala Online, 05.10.2022 - 20:20Cez víkend sa opäť upratuje

Prvá etapa jesenného upratovania už prebehla, veľkoobjemové kontajnery budú cez víkend rozmiestnené v ďaľších častiach mesta....

Galantská nemocnica vyzýva ľudí k darcovstvu

Publikované Sala Online, 22.07.2022 - 17:38

Darcov krvi je počas letných mesiacov menej. S nedostatkom zásob krvi aktuálne zápasí galantská nemo...

Polícia upozorňuje vodičov, aby v teple nezabúdali deti a zvieratá v aute

Publikované Sala Online, 23.06.2022 - 20:32

Ak rodičia zabudnú dieťa v rozpálenom aute, môže to mať fatálne následky. Upozornila na to primárka ...


Zobraziť všetky články →


Anketa

Čo považujete za najväčší nedostatok predstaničného priestoru?