Prídavné zariadenia pre vysokozdvižné vozíky zahŕňajú mechanické zariadenia ako kontajner s otvárateľným dnom, čeľuste, bočné posuvy, pracovné plošiny, zvierajúce zariadenia a podobne.
Kedy využijete prídavné zariadenia?
Profesionálne prídavné zariadenia na zdvíhaciu a manipulačnú techniku sú nutné vtedy, keď potrebujete manipulovať s netypickými bremenami. Niekedy je manipulácia s bežnými vidlicami nemožná alebo nebezpečná. Nosiče sudov, lopaty, čeľuste, nosné háky či trne sú predsa len niekedy praktickejšie. Správny výber prídavného zariadenia dokáže uspokojiť aj špecifické potreby.
Typy prídavných zariadení
Existuje množstvo typov prídavných zariadení. Otočné nosiče vidlíc sa využívajú na vysýpanie alebo vylievanie obsahu kontajnerov či prepraviek. Jednu skupinu tvoria aj čeľuste. Čeľuste na bielu techniku, ako už z názvu vyplýva, sa používajú na manipuláciu s v kartónoch zabalených spotrebičoch.
Okrem toho sú dostupné aj čeľuste na balíky a na papierové role. Bočné posuvy zasa umožňujú posuv bremien do strán, čím sa manipulácia s nimi zjednodušuje a zrýchľuje. Spomenúť treba aj univerzálne pracovné plošiny, ktoré sú potrebné napríklad pri údržbe či montážach.
Prenajať alebo kúpiť?
Prídavné zariadenia si môžete zakúpiť, ale je tu aj možnosť krátkodobého alebo dlhodobého prenájmu. Keďže samotná technika aj zariadenia môžu predstavovať relatívne veľkú investíciu, treba kúpu dobre zvážiť. K technike totiž patrí aj servis či poistka.
Pokiaľ prídavné zariadenia budete využívať počas celého roka, resp. budú tak vyťažené, že sa vám investícia oplatí, potom ich kúpa môže byť správnym rozhodnutím. Pri sporadickom alebo sezónnom používaní voľte skôr prenájom. Zaplatíte iba za obdobie, kedy zariadenie potrebujete, a nebudete mať starosti s údržbou, poistkou a ďalšími nákladmi.
Zdroj obrázkov:Andrei Mayatnik/Shutterstock.com
PR článok